Wnętrza

Magia tapicerki

    Wygoda i komfort w domu to błogosławieństwo, trzeba o to zadbać. W końcu dom to miejsce, w którym mamy się relaksować, odpoczywać po ciężkim dniu, spędzać jesienne wieczory, oglądać filmy i bawić się z dziećmi. Takie miejsce nie powinno ograniczać się do twardych prostych form, im więcej ciepła w domu, tym lepiej. Doskonale na rodzinny klimat w domu wpływają tapicerowane meble. Nie skórzane twarde fotele, a miękkie kaszmirowe, bawełniane i wełniane kanapy, fotele i poduszki. Tapicerowane meble łatwo dobrać kolorystycznie do naszego wnętrza, ponieważ wybór na rynku jest ogromny, poza tym bardzo łatwo tapicerkę wymienić na nową.

    Zdaniem specjalistów, najmodniejszym kolorem roku 2019 jest jasny fiolet, uważamy, że świetnie, i warto do swoich domów wpuścić więcej kolorów. Zauważyliśmy, że większość polaków w swoim domu stawia na biel, szarości i klasyczne drewno. Nie ma w tym nic złego, te kolory nadają przestronności, a drewno zawsze wygląda cudownie. Warto jednak spróbować ożywić miejsce dodatkami. Jest to o tyle wygodne, że w każdej chwili można je zmienić. Najmodniejszy w tym sezonie fiolet w połączeniu z zeszłorocznym faworytem – butelkową zielenią, da wspaniały efekt w niejednym mieszkaniu. Mnie na myśl pierwsze przyszło skojarzenie z lasem i jagodami, te kolory doskonale do siebie pasują. Jeżeli postawimy na tapicerkę lub poduszki w pokoju, nie zakłóci to naszej harmonii, a jedynie doda wnętrzu charakteru.

    Przy wyborze kolorowych tkanin do naszego domu, zwróćmy uwagę, aby były dobre jakościowo. Odpowiednia grubość i porządne farbowanie pozwolą nam cieszyć się daną rzeczą przez długi czas. Jeżeli zdecydowaliście się na kanapę lub fotel, pamiętajcie, aby przed zakupem na niego usiąść, może nawet na kilka minut. Oprócz funkcji ozdobnej powinien być przede wszystkim wygodny. Odpowiednie wyprofilowanie siedziska, podłokietniki i miękkość zdecydują, czy będziemy z niego korzystać, czy będzie tylko ozdobą domu. Ja uważam, że najlepsze ozdoby to te, które nie zajmują miejsca niepotrzebnie.

    Aby utrzymać tapicerkę w dobrej kondycji warto systematycznie przeprowadzać pranie tapicerki Mokotów Warszawa. Dzięki praniu parowemu meble są czyste a proces prania nie wpływa na stan materiału z którego są wykonane.

Ostatnie wpisy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi wpisami,
dotyczącymi naszych ostatnich osiągnięć, pomysłów i inspiracji.
Zostaw, proszę po sobie komentarz, chętnie dowiemy się, co myślisz o naszych pracach.

Firma sprzątająca jak wybrać najlepiej

Firma sprzątająca jak wybrać najlepiej

BudownictwoFirma sprzątająca jak wybrać najlepiej Sprzątanie to temat bardzo obszerny. Nie sposób opisać wszystkich czynności z nim związanych w jednym wpisie. Dlatego dziś zajmiemy się jego częścią jaką są firmy sprzątające. Usługi sprzątania można podzielić na dwie...

Wzorzyste domy

WzornictwoWzorzyste domy    Wzory na tapecie, dywanie, poduszkach, fotelach firankach, po prostu wszędzie. Na rynku mamy ogromny wachlarz wzorów geometrycznych, dziecięcych, dedykowanych kuchni, sypialni, nawiązujących do natury i wiele więcej. Wzory wspaniale...