Wzornictwo

Wzorzyste domy

    Wzory na tapecie, dywanie, poduszkach, fotelach firankach, po prostu wszędzie. Na rynku mamy ogromny wachlarz wzorów geometrycznych, dziecięcych, dedykowanych kuchni, sypialni, nawiązujących do natury i wiele więcej. Wzory wspaniale ozdabiają wnętrza, dzięki wzorom możemy też, uzyskać wrażenie przestronności np. pionowe pasy czy panele 3D sprawią, że wnętrze wyda się wyższe. Jakie wzory wybierać? Jak je łączyć?

    Najłatwiejszym rozwiązaniem jest łączenie wzorów w jednym kolorze, jednak te wielokolorowe cieszą oko o wiele bardziej. Niestety trudniej je dobrać, aby nie uzyskać męczącego efektu bałaganu. Jeżeli masz zmysł estetyczny, wyczucie gustu, nie powinno Ci to sprawiać problemu. Wybór wzorzystych dywanów, tapet i dodatków, należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć. Nie od dziś wiadomo, że piękne elementy do domu są drogie, zatem nie warto robić nieprzemyślanych zakupów, aby potem męczyć się w hiper kolorowym pokoju. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, warto zapytać o zdanie eksperta. Często sklepy dysponują tak zwanym głosem doradczym. W wielu sieciówkach pracownicy mogą skorzystać z programu graficznego i na przykładowy pokój nanieść wszystkie planowane zmiany, takie unaocznienie sobie rezultatu zawsze wychodzi na dobre.

      Podczas łączenia wzorów bardzo fajnie wychodzi łączenie podobnych wzorów, ale różnej wielkości, np. małe grochy z dużymi, prążki z szerokimi pasami. Wspólny mianownik będzie doskonale spajał oba wzory. Podczas łączenia kolorów, należy pamiętać, aby nie było ich zbyt dużo, łączmy wzory, które mają coś wspólnego, np. 3 barwy, które przeplatają się w kilku wzorach.
Jeżeli zdecydujecie się na jeden kolor przewodni, to również wyjdzie na dobre. Doskonałym wyborem jest jedna odważna tapeta w duże wzory w jednym kolorze i kolorowe dodatki, które pasują do tapety lub we wzorach przeplata się podobny kolor.
     Absolutnie nie wolno łączyć kolorów z różnych bajek jak na przykład nowoczesny neonowy żółty z kolorami ziemi jak, brąz, beż czy butelkowa zieleń.

Ostatnie wpisy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi wpisami,
dotyczącymi naszych ostatnich osiągnięć, pomysłów i inspiracji.
Zostaw, proszę po sobie komentarz, chętnie dowiemy się, co myślisz o naszych pracach.

Firma sprzątająca jak wybrać najlepiej

Firma sprzątająca jak wybrać najlepiej

BudownictwoFirma sprzątająca jak wybrać najlepiej Sprzątanie to temat bardzo obszerny. Nie sposób opisać wszystkich czynności z nim związanych w jednym wpisie. Dlatego dziś zajmiemy się jego częścią jaką są firmy sprzątające. Usługi sprzątania można podzielić na dwie...

ECO budowanie w Polsce

BudownictwoECO budowanie w Polsce.      Ekologiczne budownictwo w Polsce wciąż ma problem z przebiciem. Żyjemy w kraju, w którym przywiązanie do tradycji bywa silniejsze od rozsądku. Ja chciałbym zachęcić do budowania eco nie tylko domów, ale szkół, instytucji...